skuteczne metody na walkę z mszycami

Zmora każdego ogrodnika. Mszyce

Osoby pasjonujące się uprawą roślin prędzej czy później stykają się mszycami. Problem ten dopada nie tylko tych, którzy pielęgnują swój wielki ogród, ale również i osoby, które zajmują się kilkoma wymarzonymi kwiatami na balkonie. Mszyce są w stanie zaatakować wiele gatunków roślin, a walka z nimi domowymi sposobami to zazwyczaj syzyfowa praca.

Co wiemy o mszycach?

Mszyce występują w wielu gatunkach. Każdy z nich ma swoje preferencje żywieniowe, dlatego mówi się, że niektóre ich gatunki są charakterystyczne dla konkretnego gatunku rośliny. Cykl życia mszycy może się różnić w zależności od jej gatunku. Jednak większość z nich dużą część roku spędza w formie bezskrzydłych samic. To niesie za sobą ważną konsekwencję: mszyce szybko rozmnażają się, a o za tym idzie – równie szybko atakują kolejne rośliny. Gdy nachodzi zima, jaja szkodników przeczekują ją w podłożu rośliny. W jaki sposób mszyce szkodzą roślinie? Wysysają z niej sok, przez co staje się ona słabsza. Liście zaatakowanych roślin zwijają się, zniekształcają, pokrywają osadem, przez co roślina nie może odbierać światła, a wskutek tego obumiera. Jak gdyby tego było mało, mszyce przenoszą różne choroby roślin. Rośliny zaatakowane przez nie robią się nieładne i lepkie w dotyku. Należy rozpocząć walkę z nimi, gdy tylko pierwsze osobniki pojawią się na naszych roślinach.

Jak walczyć z mszycami?

Popularną, znaną od lat metodą na walkę z mszycami,  jest przecieranie zaatakowanych liści wilgotną szmatką. Wielu ogrodników próbuje też po prostu przy okazji zgniatać szkodniki. Sposób ten jest skuteczny jednak tylko wtedy, gdy insektów jest naprawdę mało. Zazwyczaj jednak okazuje się, że oczyszczanie rośliny domowymi sposobami nie jest efektywne, mszyce zbyt szybko się rozmnażają. Aby walka była skuteczna, niezbędny jest wysokiej jakości środek na mszyce, taki jak Substral Polysect. Preparat stosuje się dolistnie. Jak działa?  Systemicznie tzn po opryskaniu rośliny  środek wnika wgłąb rośliny i krąży wraz z jej sokami zabezpieczając całą roślinę przed mszycami. Żerujące szkodniki zostają skutecznie unieszkodliwione. Preparat nie tylko skuteczni rozprawia się z istniejącymi mszycami ale też zabezpiecza roślinę przed nowymi insektami  przez okres do 21 dni – twoja roślinka może czuć się całkowicie bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *