{literal} {/literal}
Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@evergreengarden.com

Substral24

Zadbaj o swój trawnik latem

zadbaj-o-trawnik_1 - Nawozy inne

Lato to dla trawnika bardzo wyczerpująca pora roku. Co więc powinniśmy zrobić, aby nasz trawnik w tym czasie wyglądał doskonale?

Zabiegi, które należy wykonać o tej porze roku obejmują:
- Nawożenie
- Podlewanie
- Koszenie
- Usuwanie chwastów na trawniku
- Uzupełnienie ubytków

Nawożenie

Ciepła i wilgotna pogoda sprzyjają szybkiemu wzrostowi traw, co zwiększa zapotrzebowanie trawnika na składniki odżywcze. By utrzymać trawnik w doskonałej formie konieczne jest dodatkowe nawożenie. Odpowiedzmy na jego potrzeby i dostarczmy mu kilka cennych składników pokarmowych. Odpowiednim nawozem na tę porę roku jest Magiczna Siła do trawnika. Jest to nawóz interwencyjny, który zapewni szybkie efekty. Powstały roztwór jest łatwo przyswajalnym przez trawniki nawozem, który dzięki szybko działającym składnikom odżywczym wzmacnia trawę. Nawóz nie stwarza ryzyka przenawożenia trawnika. Z jednego opakowania powstanie 175 litrów nawozu, co wystarczy nam aż na 90m² naszej murawy.

zadbaj-o-trawnik1a - Nawozy inne

Podlewanie

Najwłaściwszą rzeczą, jaką w tym okresie możemy robić, to obficie i regularnie go podlewać. Pamiętajmy jednak, żeby uczynić to albo z samego rana, albo późnym wieczorem. Podlewanie przy pełnym słońcu nie jest wskazane, gdyż powoduje szybkie parowanie wody oraz może spowodować wyschnięcie płytko zakorzenionej trawy. Najlepszą porą na podlewanie jest wczesny ranek, wtedy zarodniki grzybów nie zdążą rozwinąć się na mokrych źdźbłach, dzięki temu, że wraz ze wzrostem temperatury trawa wysycha. Lepiej nawadniać trawnik rzadziej i obficiej niż częściej, a słabiej. Optymalne nawodnienie gleby powinno sięgać głębokości 10 – 15 cm.

Koszenie

Koszenie to podstawowy zabieg pielęgnacji trawnika, który należy praktykować niezależnie od pory roku. Latem, warto wykonywać go przynajmniej raz w tygodniu. Jedną z najważniejszych czynności jest ustalenie wysokości cięcia.  Jeśli zetniemy trawę zbyt nisko, przyśpieszymy zamieranie korzeni; jeśli zbyt wysoko, źdźbła trawy kładą się i łatwo ulegają zniszczeniu, gdy się po nich chodzi. Przypilnujmy także, aby ścięta trawa była należycie zbierana i kompostowana. Jest to ważne, gdyż nawet takie drobne zaniedbania mogą być dobrym zaproszeniem dla chwastów i mchu. Systematyczne, cotygodniowe koszenie trawnika niszczy chwasty takie jak szczaw, mniszek czy komosa.

Usuwanie chwastów na trawniku

Chwasty mogą pomóc zdefiniować problemy naszego trawnika. Wiele gatunków chwastów występuje w określonych sobie specyficznych warunkach. Prowadzając obserwację występujących chwastów możemy w łatwy sposób zdefiniować problemy naszego trawnika.

Gatunek chwastu Warunki sprzyjające występowaniu
Koniczyna biała, babkaZbyt niska zawartość azotu w glebie
Gwiazdnica pospolitaZbyt zbite podłoże
Krwawnik pospolityPodłoże suche i nieurodzajne
Podbiał pospolityGleby wilgotne i gliniaste
Tobołki polneGleby ubogie w wapń
Rdest ptasiGleby lekkie, często wydeptywane

Jeżeli chwasty są problemem na Twoim trawniku, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie preparatu Substral Mniszek, który potrafi odróżnić chwasty od trawy i zniszczyć tylko te pierwsze. Wystarczy jeden oprysk na sezon, aby mieć trawnik wolny od różnej maści chwastów. Jeżeli największy problem masz z mchem na trawniku, najlepiej zastosować nawóz z dużą zawartością siarczanu żelaza. Jednak lepszy i szybszy efekt uzyskamy przy użyciu profesjonalnego preparatu przeznaczonego do tego właśnie celu, takiego jak Substral Zwalcza mech na trawniku. Zastosowany w odpowiednich warunkach, dodatkowo tworzy barierę w glebie, zatrzymując rozwój zarodników mchu.

zadbaj-o-trawnik2a - Nawozy inne

Uzupełnianie ubytków

Optymalny czas na zakładanie i naprawę trawnika przypada na wiosnę i jesień. Jeśli jednak, Twój trawnik jest odpowiednio nawodniony z powodzeniem możesz zrobić to również latem. Dosiewka do trawnika to specjalna mieszanka, która skutecznie uzupełni łyse place. Łączy w sobie mulcz kokosowo-torfowy, nasiona traw oraz nawóz. Skuteczne uzupełnianie ubytków na trawniku jest trudne, gdyż posiane nasiona mają problem z ukorzenianiem - głównie z powodu niewystarczającej ilości wilgoci. Magiczna Dosiewka bardzo dobrze ją utrzymuje i stwarza optymalne warunki dla wzrostu trawy gwarantując piękną i gęstą trawę w miejscach ubytków. Mieszanka sama poinformuję Cię, kiedy ją podlać zmieniając kolor na jasnobrązowy. Dosiewka nadaje się do stosowania zarówno w miejscach nasłonecznionych i zacienionych a pierwsze rezultaty są widoczne już w ciągu pierwszego miesiąca.

Polecamy
Dosiewka do trawnika

Dosiewka do trawnika

Posiadanie ładnego trawnika wokół domu jest marzeniem wielu osób. Jednak nasz klimat nie zawsze temu sprzyja. Częste zmiany temperatury i wilgotności powietrza powodują powstawanie ubytków ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.