{literal} {/literal}
Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@evergreengarden.com

Substral24

Ogród pełen bylin

ogrod_byliny1 - Podłoża SUBSTRAL Osmocote

Byliny, dzięki bogactwu kolorów, kształtów i łatwości pielęgnacji są podstawą każdego ogrodu. Zaliczamy je do roślin wieloletnich o niezdrewniałych lub tylko częściowo zdrewniałych pędach. W końcówce wegetacji ich części nadziemne zamierają, jednak już wiosną z części podziemnych wyrasta nowa roślina.

Sadzenie
Pamiętaj, że odrobina troski poświęcona w czasie sadzenia, zapewni lepszy wzrost i rozwój przez długie lata.
Tradycyjnie wiosna i jesień są najlepszym okresem do sadzenia roślin. W tym oczywiście bylin. Kwitnące wiosna sadzimy jesienią, a kwitnące latem, sadzimy wiosną. Wyjątek stanowią rośliny doniczkowe, które można sadzić i przesadzać przez okrągły rok.

brunnera-jack-forst1 - Podłoża SUBSTRAL Osmocote

Oto kilka zasad, jak zadbać o bylinę w czasie sadzenia:
• Upewnij się, że gleba została starannie przygotowana - pozbawiona chwastów wieloletnich, odpadów budowlanych, zawiera wszystkie potrzebne składniki pokarmowe. Aby mieć ku temu pewność warto wymieszać ją wcześniej z Podłożem Uniwersalnym Substral. Łubin bogactwo kolorów, które zapobiega nudzie
• Upewnij się, czy grunt jest na tyle luźny, że korzenie będą mogły swobodnie wrosnąć. • Przed posadzeniem zanurz roślinę w wodzie.
• Jeśli to konieczne, korzenie rośliny należy roztrząsnąć tak, aby były ze sobą luźno połączone.
• Dla lepszego efektu wizualnego warto sadzić je grupami od 3 do 5 sztuk.

rozchodnik1 - Podłoża SUBSTRAL Osmocote

Pielęgnacja
Wspaniałą cechą bylin jest to, że nie przysparzają wielu trudności podczas uprawy. Dla uzyskania najlepszego efektu warto, jednak poświecić chwilę czasu i wysiłku.
• Wiosną miejsce wokół rośliny wyściel ściółką, to powinno ograniczyć problem z chwastami i utrzymać stały poziom wilgotności gleby.
• Uważaj na ślimaki, które mogą stanowić poważne zagrożenie zwłaszcza dla młodych roślin.
• Zadbaj o to, aby rabaty bylinowe były wolne od chwastów. Po pierwsze, dlatego że nie wygląda to zbyt estetycznie. Po drugie, chwasty stanowią konkurencję dla roślin w dostępie do wody, światła i składników odżywczych.

lubin1 - Podłoża SUBSTRAL Osmocote

• Regularnie usuwaj przekwitnięte kwiatostany i uschnięte liście. Ten zabieg wspomaga kwitnienie oraz zapewnia estetyczny wygląd ogrodu.
• Zapotrzebowanie na wodę jest zależne do poszczególnych gatunków. Warto jednak robić to regularnie, zwłaszcza w przypadku młodych roślin i okresów suszy.

Podział i rozmnażanie

Po kilku latach niektóre byliny mogą rozrastać się w olbrzymie skupiska, ze zwartą bryłą korzeniową. Taki stan rzeczy często powoduje problemy z kwitnieniem, dalszym wzrostem i wzmaga podatność roślin na choroby oraz ataki szkodników.

W takich przypadkach będzie trzeba, wykopać i podzielić roślinę.
• Podziału najlepiej dokonać między późną jesienią a wczesna wiosną.
• Należy wykopać kępę i podzielić korzenie ręcznie lub za pomocą wideł na osobne kawałki.
• Do podziału roślin o mięsistych korzeniach warto użyć ostrego noża.
• Zewnętrzne części korzenia są najmłodsze i najbardziej energiczne. Część środkowa jest częścią najstarszą i nierzadko trzeba ją po prostu wyrzucić.

Polecamy
Gotowe podłoże - ziemia do kwiatów

Gotowe podłoże - ziemia do kwiatów

Seria podłoży Substral Osmocote to ziemia zawierająca bazową dawkę nawozu. Ziemia do kwiatów dodatkowo wzbogacona jest składnikami odpowiadającymi specjalnym wymaganiom różnych grup ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.