{literal} {/literal}
Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@evergreengarden.com

Substral24

Ochrona róż przed chorobami i szkodnikami

ochrona-roz_1 - Nawozy Magiczna Siła – nawożenie interwencyjne

Róże ze względu na swoją niezwykłą urodę oraz stosunkowo łatwą pielęgnację są bardzo chętnie sadzone w naszych ogrodach. Jednak wiele osób rezygnuje z ich obecności ze względu na bardzo często występujące choroby grzybiczne takie jak szara pleśń, czarna plamistość liści czy mączniak prawdziwy. Do tego dochodzą również powszechnie występujące szkodniki takie jak mszyce czy przędziorki. Dlatego odpowiednia pielęgnacja tych kwiatów to podstawa - codzienne doglądanie, usuwanie obumarłych i porażonych pędów oraz liści powinniśmy wpisać do naszych podstawowych czynności wykonywanych w ogrodzie.

Warto również wspomóc swoje działania nawozem do róż – wyspecjalizowane nawozy zawierają obok podstawowych składników mineralnych także pierwiastki śladowe, które są różom niezbędne do prawidłowego rozwoju. W tym celu polecamy nawóz Magiczna Siła do róż. W krótkim czasie powoduje on tworzenie nowych mocnych pędów i kwiatów.
Co jednak, gdy sama pielęgnacja nie wystarczy? Jak poradzić sobie z chorobami i szkodnikami, które każdego roku niszczą wiele krzewów?

ochrona-roz1a - Nawozy Magiczna Siła – nawożenie interwencyjne

Róże chorują najczęściej w wilgotne i upalne lato. To wtedy panują idealne warunki dla wszelakiej maści chorób i szkodników. Jednym z najważniejszych aspektów uprawy róż jest odpowiedni dobór miejsca, w którym posadzimy nasze kwiaty. Powinno być ono przewiewne i słoneczne, aby po opadach kwiaty te mogły szybko przeschnąć, a zarodniki grzybów nie mogły się rozwijać. Z kolei zbyt słoneczne i suche miejsce stwarza idealne warunki do rozwoju największych wrogów róż, czyli mszyc i przędziorków. Jednym z najczęstszych błędów jest częste obfite podlewanie liści i kwiatów, co stwarza idealne warunki do rozwoju grzybów. Gleba w wierzchniej warstwie powinna być w miarę lekka i przepuszczalna. Najlepiej zastosować Gotowe podłoże Osmocote do róż, które bez problemu zabezpieczy te wymagania. Możemy również wymieszać ciężką glebę z piaskiem w relacji 2/3 do 1/3. Warstwa głębsza poniżej korzeni powinna być mniej przepuszczalna – gliniasta tak, aby utrzymywać wilgoć. Ten efekt możemy uzyskać między innymi poprzez wsypanie na dno dołka hydrożelu lub zeolitu.

ochrona-roz2a - Nawozy Magiczna Siła – nawożenie interwencyjne

Co zrobić gdy nie wiemy co zaatakowało nasze róże?
W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co jest przyczyną złej kondycji rośliny. Szukamy wtedy środka, który umożliwi nam działania na wszystkich frontach walki. Przewaga Kompleksowej Ochrony Róże 2w1 nad innymi produktami na rynku polega na tym, że działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie na szkodniki i choroby grzybiczne jednocześnie. Działanie systemiczne polega na tym, że preparat wnika w głąb rośliny i krąży wraz z jej sokami, zabezpieczając ją od wewnątrz. Dzięki tej właściwości preparat jest odporny na wszelkie warunki pogodowe – nie ma możliwości, żeby przykładowo zmył go deszcz. W roślinie preparat utrzymuje się nawet do trzech tygodni, dzięki czemu nie tylko zwalczy istniejące już szkodniki czy choroby, lecz dodatkowo zapewni działanie prewencyjne – ochroni róże przed atakiem nowych owadów lub chorób. Dzięki temu, że preparat długo działa, oszczędza także nasz czas. Nie musimy, co chwilę opryskiwać i doglądać naszych krzewów. W przypadku róż długotrwała ochrona może trwać nieprzerwanie przez 21 dni. Co więcej środek nie pozostawia brudzących osadów na liściach, a efekty jego zastosowania są zauważalne już po 24 godzinach. Preparat zapobiega zniekształceniom liści oraz korzystnie wpływa na wybarwianie i wzrost roślin oraz co najważniejsze zabezpiecza całą roślinę przed wtórnymi infekcjami oraz nalotami mszyc.

Polecamy
Gotowe podłoże do róż

Gotowe podłoże do róż

Seria podłoży Substral Osmocote to ziemia zawierająca bazową dawkę nawozu. Dodatkowo wzbogacona jest składnikami odpowiadającymi specjalnym wymaganiom różnych grup roślin, np: ...
Czytaj więcej
Kompleksowa ochrona róża 2w1 (gotowy do użycia)

Kompleksowa ochrona róża 2w1 (gotowy do użycia)

Gotowy do użycia grzybobójczy preparat kontaktowy do wykorzystania w ogrodach działkowych oraz przydomowych ogrodach. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Owady ...
Czytaj więcej
Nawóz Magiczna Siła - do róż

Nawóz Magiczna Siła - do róż

Specjalistyczny koncentrat przeznaczony do zasilania upraw róż. Przy regularnym stosowaniu w czasie okresu wegetacji (dwa razy w tygodniu) zapewnia intensywne wybarwienie kwiatów, przedłuża ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.