Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Ochojniki

Ochojniki

Ochojniki atakują najczęściej świerki pospolite oraz modrzewie, można je zauważyć także na sosnach i jodłach. Żerują gromadnie na drzewach iglastych powodując brązowienie igieł i powstawanie szpecących galasów (narośli w kształcie zielonych szyszek wytwarzanych przez larwy ochojnika).
Pod koniec zimy można zastosować preparat oleisty Promanal, który zwalczy (zadusi) jajeczka mszyc zimujące na pędach. Wtedy musimy dokładnie przykryć preparatem wszystkie jajeczka. Jednak, gdy przeoczymy ten termin i zaczną powstawać zielone szyszki - galasy, należy zastosować preparat długo działający Polysect Ochojnik. Preparat po oprysku wnika w roślinę i krążąc wraz z sokami zatruwa „od środka” larwy żerujące w stworzonym galasie. Ochojniki trudno jest całkowicie zwalczyć, nie obejdzie się bez zastosowania chemicznych środków ochrony roślin. Preparaty te stosujemy wczesną wiosną (przed pękaniem pąków), aby nie dopuścić do rozpoczęcia żerowania i rozmnażania się młodych samic.

Polecamy

Multi Insekt

Multi Insekt

Kwiaty, owoce, warzywa.
Czytaj więcej
Polysect Długo Działający 005SL (Ochojnik)

Polysect Długo Działający 005SL (Ochojnik)

do kwiatów doniczkowych, zwłaszcza na begonie, bluszcz, dracenę, kroton.
Czytaj więcej
Promanal

Promanal

Środek owadobójczy w formie koncentratu do ochrony drzew owocowych oraz drzew i krzewów ozdobnych. Wyprodukowany na bazie składników naturalnych.
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.