Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Mech na trawniku

Mech na trawniku

Mech na trawniku stanowi poważny problem, zwłaszcza wiosną i jesienią, kiedy przepuszczalność gleby jest słaba a nasłonecznienie niewielkie. Mchem nazywamy prymitywną grupę roślin niekwitnących, szybko rozprzestrzeniających się w gąbczastą masę.

Mech na trawniku oznacza, że:
- Gleba jest wilgotna od dłuższego czasu
- Gleba posiada niską zwartość składników pokarmowych
- Trawa jest zbyt krótko ścięta
- Duże zacienienie obszaru

Jak usunąć mech z trawnika

Do usuwania mchu trzeba podejść jak najbardziej poważnie, w innym przypadku możemy spodziewać się jego powrotu. Aby pozbyć się mchu z trawnika, można zastosować nawóz z dużą zawartością żelaza. Szybko i skutecznie pozbędziemy się mchu, stosując profesjonalny preparat przeznaczony do tego właśnie celu Substral trwale zwalcza mech. Zastosowany w odpowiednich warunkach – w kwietniu, przy temperaturze ok. 15 C, dodatkowo tworzy barierę w glebie, zatrzymując rozwój zarodników mchu. 

Koszenie
Zacznij od sprawdzenia ustawień swojej kosiarki, aby uniknąć zbyt krótkiego koszenia. Optymalna wysokość ściętej trawy powinna wynosić między 2,5 a 4cm. Miej na uwadze, że zbyt krótkie koszenie osłabia trawę. Bardzo duże znaczenie ma również regularne koszenie, latem nawet, co tydzień. To zachęci rośliny trawiaste do intensywnego wzrostu. 

Drenaż
W celu uniknięcia mchu na trawniku, warto zwrócić uwagę na drenaż gleby. Gleba nie powinna być zbyt długo wilgotna. Drenaż najlepiej jest wykonać po skoszeniu trawnika, za pomocą wideł lub butów z kolcami na głębokość min. 10cm. Przy większych powierzchniach idealnie sprawdzi się wał z nakładanymi kolcami. W powstałe nakłucia należy zapełnić piaskiem, przez który będzie dopływało powietrze. 

Zacienienie
Postaraj się ograniczyć gałęzie drzew i zmniejszyć wysokość zabudowań, umożliwi to dotarcie słońca do wszystkich obszarów trawnika. Słońce, wiatr oraz prawidłowo nawodniona gleba, zniechęci mech do zagoszczenia się w Twoim ogrodzie.

Nawożenie

Mech na trawniku występuje często, gdy trawie brakuje składników odżywczych. Pozbawiony składników odżywczych trawnik, nie tylko słabo rośnie, ale również jest zagrożony występowaniem chwastów. Aby temu zapobiec warto zastosować nawóz do trawnika z mchem. Nawóz skutecznie ogranicza rozwój mchu. Zagęszcza trawę w miejscach gdzie rósł mech. Trawnik szybko odzyskuje zdrowy wygląd, a mech na trawniku nie ma szansy na rozwój.

Polecamy

Nawóz do trawnika z mchem

Nawóz do trawnika z mchem

Specjalistyczny nawóz do trawnika z mchem. Wysoki dodatek żelaza (Fe) powoduje stałą, żywozieloną barwę trawnika oraz hamuje rozwój mchu.
Czytaj więcej
Nawóz Magiczna Siła - do trawnika z mchem

Nawóz Magiczna Siła - do trawnika z mchem

Należy stosować od marca do czerwca, kiedy gleba jest wilgotna i trawnik aktywnie rośnie. Może wystąpić konieczność ponownego zastosowania na jesieni, gdy znów pojawi się mech. Nie ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.