Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Kędzierzawość liści brzoskwiń

Kędzierzawość liści brzoskwiń

Kędzierzawość liści jest chorobą atakującą brzoskwinie, która co sezon zaskakuje nawet najbardziej doświadczonych ogrodników. W momencie, gdy zobaczymy na własne oczy jej objawy, jest już niestety za późno na oprysk.
Warto, zatem przygotować się i uprzedzić potencjalne problemy. Choroba ta objawia się zniekształceniem liści (pofałdowaniem, zwijaniem się, grubieniem), które najpierw żółkną a potem czerwienieją, po czym rozwija się na nich białoszary nalot grzybni. Pod koniec czerwca liście obumierają. Zastosowanie odpowiedniego pozwala w większości przypadków ustrzec się choroby w naszym sadzie/ogrodzie. Grzyby atakują wczesną wiosną podczas nabrzmiewania pąków, mocno sprzyja im wtedy wilgotna aura. Do zakażeń kędzierzawością liści brzoskwini dochodzi w okresie pękania pąków. Opryskanie drzew w momencie, kiedy widać już objawy choroby nie przyniesie żadnych rezultatów.

Polecamy

Syllit 65 WP - do drzew owocowych

Syllit 65 WP - do drzew owocowych

Zapobiegawczo lub wyniszczająco na parch jabłoni i gruszy. Na drobną plamistość liści drzew pestkowych. Na torbiel śliw i kędzierzawość liści brzoskwini.
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.