Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Fytoftoroza

Fytoftoroza

Fytoftoroza wywoływana przez grzyby z rodzaju Phytophthora należy jednej z najgroźniejszych chorób naszych roślin. Rozwija się bardzo szybko przy wysokiej wilgotności powietrza oraz temperaturze powyżej 20°C.
Choroba ta atakuje przede wszystkim rośliny iglaste, ale występuje również na krzewach, bylinach ozdobnych oraz roślinach użytkowych. Grzyby atakują system korzeniowy, przez co utrudniają roślinie pobór wody i składników pokarmowych. U iglaków początkowo zaczynają zasychać igły oraz pędy położone najniżej, po czym choroba przenosi się wyżej, zajmując całą jedną stronę krzewu. Podobnie sytuacja wygląda również w przypadku bylin. Po wykopaniu rośliny praktycznie zawsze możemy zaobserwować zgniliznę korzeni. Najlepszym preparatem dostępnym na rynku jest Substral Proplant 722SL, którego użycie polecamy.

Polecamy

Aliette S

Aliette S

Środek o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego. Długotrwałe działanie. Stosować przeciwko brązowieniu drzew, zgniliźnie pierścieniowej podstawy pnia. 2x ...
Czytaj więcej
Proplant fytoftoroza

Proplant fytoftoroza

Nowa substancja aktywna do zwalczania fytoftorozy na iglakach. Jest to choroba żółknięcia igieł spowodowana przez zgniliznę korzeni powstającą z powodu małej przepuszczalności podłoża. ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.