{literal} {/literal}
Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@evergreengarden.com

Substral24

Chwasty na trawniku - odchwaszczanie trawnika

57ebca1850729 - Chwastobójcze

Każdy właściciel przydomowego ogrodu lub np. działki marzy o piękny, bujnym i idealnie zielonym ogrodzie, będącym idealną ozdobą danej przestrzeni. Co może zagwarantować dobry wygląd trawnika i o czym należy wiedzieć podczas jego pielęgnacji? Jako znawcy tematu możemy zasugerować, że rzeczywiście dobra pielęgnacja i zabiegi, takie jak odpowiednie nawożenie, regularne koszenie oraz nawadnianie daje wspaniałe efekty w postaci pięknego ogrodu odpornego na atak mchu i chwastów dwuliściennych.

Czasami jednak dochodzi do takich sytuacji, że mimo odpowiedniej pielęgnacji i tak pojawiają się chwasty dwuliścienne i ich likwidacja okazuje się niezbędna. W takich momentach warto im się dokładnie przyjrzeć, by odpowiednio zidentyfikować problem.

Wiele gatunków roślin tego typu pojawia się bowiem w określonych warunkach. Dzięki temu dosyć łatwo je zidentyfikować i co za tym idzie – można szybko podjąć odpowiednie kroki w celu ich zwalczenia. Właśnie dlatego tak ważna jest skrupulatna obserwacja. Poniżej przedstawiamy Państwu najpopularniejsze gatunki tych roślin oraz opis warunków sprzyjających ich występowaniu. Dzięki temu z łatwością będą Państwo w stanie zidentyfikować roślinę oraz zakupić odpowiednie środki do jej zlikwidowania.

Gatunek chwastu Warunki sprzyjające występowaniu
Koniczyna biała, babkaZbyt niska zawartość azotu w glebie
Gwiazdnica pospolitaZbyt zbite podłoże
Krwawnik pospolityPodłoże suche i nieurodzajne
Podbiał pospolityGleby wilgotne i gliniaste
Tobołki polneGleby ubogie w wapń
Rdest ptasiGleby lekkie, często wydeptywane

Podstawa pielęgnacji trawnika

Przede wszystkim, aby móc cieszyć się pięknym i zielonym ogrodem trzeba regularnie zająć się jego koszeniem. Warto zwrócić uwagę na to, czy ostrza kosiarki są dostatecznie ostre, ponieważ w przeciwnym wypadku efekty koszenia na pewno nie będą zadowalające. Za koszenie warto się zabrać wtedy, gdy źdźbła zaczynają sięgać wysokością około 8-10 cm. Jeżeli chodzi o podlewanie to częstotliwość należy dopasować do warunków pogodowych. Przede wszystkim nie należy doprowadzić do przesuszenia ziemi, a żeby się nie napracować przy podlewaniu warto zainwestować w dobry zraszacz.

Istotną kwestią jest również odpowiednia regeneracja trawnika po sezonie zimowym. Gdy tylko ziemia będzie wystarczająco sucha po zniknięciu śniegu należy wyrównać jej powierzchnię oraz oczyścić przy pomocy grabi.

Do podstaw pielęgnacji należy również usuwanie niechcianych roślin, które negatywnie wpływają na estetykę i stan naszego ogrodu. Chwasty dwuliścienne na trawniku bez wątpienia nie prezentują się zbyt dobrze, a dodatkowo potrafią spowodować wiele strat.

Chwasty na trawniku – odpowiednie preparaty marki Substral

Istnieje sposób, aby prosto i skutecznie zwalczyć chwasty dwuliścienne. Oferowany przez nas preparat Mniszek potrafi odróżnić niechciane rośliny od trawy i zniszczyć istniejące chwasty dwuliścienne. Wystarczy jeden oprysk na sezon i uzyskamy czysty ogród. Działanie środka polega na zasuszeniu systemu korzeniowego, tak więc preparat zwalcza nie tylko dwuliścienne chwasty w trawie, ale także ich korzenie. Chroni tym samym również przed odrastaniem tych niechcianych roślin. Pielęgnacja ogrodu preparatem Mniszek to skuteczny sposób na pozbycie się chwastów dwuliściennych, takich jak mlecze, babki czy koniczyny. Oprócz swojej efektywności preparat ten jest jednocześnie bezpieczny dla innych roślin, a pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu od zastosowania.

Jeżeli chcesz cieszyć się pięknym ogrodem bez niechcianych roślin dwuliściennych – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem tego preparatu oraz do jego zakupu.

Polecamy
Substral Trawnik Mniszek Ultra 070 EW

Substral Trawnik Mniszek Ultra 070 EW

Mniszek przeznaczony jest do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych występujących w trawnikach. Preparat należy stosować na co najmniej 4 godziny przed spodziewanym ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.