Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Chwasty na trawniku - odchwaszczanie trawnika

Chwasty na trawniku - odchwaszczanie trawnika

Rzetelna dbałość o trawnik, w postaci regularnego koszenia, nawadniania i nawożenia, odwdzięczy się pięknym i odpornym na ataki mchu i chwastów trawnikiem. 

Czasami jednak dochodzi do takich sytuacji, że mimo odpowiedniej pielęgnacji pojawiają się chwasty i odchwaszczanie trawnika jest niezbędne. W takich momentach warto przyjrzeć się występującym u nas chwastom, które mogą pomóc zidentyfikować problemy naszego trawnika.
Wiele gatunków chwastów występujących na trawniku pojawia się w określonych sobie specyficznych warunkach. Obserwacja ich występowania może nam wiele powiedzieć o potrzebie dokonania niezbędnych działań związanych z nawożeniem czy strukturą trawnika.

Gatunek chwastu Warunki sprzyjające występowaniu
Koniczyna biała, babkaZbyt niska zawartość azotu w glebie
Gwiazdnica pospolitaZbyt zbite podłoże
Krwawnik pospolityPodłoże suche i nieurodzajne
Podbiał pospolityGleby wilgotne i gliniaste
Tobołki polneGleby ubogie w wapń
Rdest ptasiGleby lekkie, często wydeptywane

Chwasty na trawniku - odchwaszczanie
Istnieje sposób, aby zwalczyć skutecznie chwasty, nie naruszając przy tym fizycznie trawnika. Preparat Mniszek potrafi odróżnić chwasty od trawy i zniszczyć tylko chwasty. Wystarczy jeden oprysk na sezon i uzyskamy czysty, pozbawiony chwastów trawnik. Działanie środka polega na zasuszeniu systemu korzeniowego, tak więc praparat zwalcza nie tylko chwasty ale także ich korzenie. Chroni to przed odrastaniem chwastów. Odchwaszczanie trawnika preparatem Mniszek to skuteczny sposób na pozbycie się mleczu, babki czy koniczyny.

Polecamy

Mniszek - chwasty na trawniku

Mniszek - chwasty na trawniku

Mniszek zwalcza skutecznie większość uciążliwych chwastów dwuliściennych (szerokie liście) występujących w trawnikach. Preparat należy stosować na co najmniej 4 godziny przed spodziewanym ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.