Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Choroby kwiatów domowych

Choroby kwiatów domowych

Choroby najczęściej widoczne są na liściach i łodygach kwiatów. 
Najczęstszymi chorobami liści są: szarą pleśń, plamistość, rdza, mączniak, fuzarioza. Najlepsze efekty można uzyskać stosując preparat Saprol długo działający.

W doniczkach, na powierzchni podłoża, pojawia się biała lub brązowa, zbita grzybnia. Czy może być niebezpieczna dla roślin?
Grzybnia tworzy się najczęściej w okresie zimowym, jej powstawaniu sprzyja niedobór światła oraz wysoka wilgotność podłoża, a rezultatem będzie gnicie korzeni. W okresie jesienno-zimowym należy unikać obfitego podlewania i regularnie wzruszać powierzchnię. Podłoże warto również dokładnie opryskać fungicydem długo działającym do zwalczania zgnilizny, raka, mączniaka.

Chloroza
Chloroza jest to choroba fizjologiczna roślin która jest stosunkowo łatwa do rozpoznania, a mianowicie charakteryzuje się niedoborem magnezu, żelaza i azotu – podstawowego budulca, który jest miedzy innymi odpowiedzialny za wybarwienie liści.
Niedobór możemy zobaczyć na blaszkach liściowych w  postaci bielenia (jasnożółty, jasnozielony kolor) wokół nerwów,  choroba ogranicza proces fotosyntezy a co za tym idzie osłabia roślinę.
Problem pojawia się najczęściej przy niedoborze żelaza w glebie. Polecamy  Nawóz w Płynie przeciwko chlorozie.

Polecamy

Nawóz w płynie do zielonych przeciw chlorozie

Nawóz w płynie do zielonych przeciw chlorozie

Duża zawartość siarczanu żelaza. Wybarwia liście na ciemną zieleń. Uzupełnia braki żelaza w doniczce. Przeciwdziała brązowieniu/usychaniu liści. Duża wydajność - 1l na 140l wody. ...
Czytaj więcej
Saprol Rośliny Ozdobne

Saprol Rośliny Ozdobne

Przeznaczony do stosowania na: krzewach, różach, roślinach zielonych i kwitnących.
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.