Content

Content

Content

Adres:
Substral Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Alternarioza

Alternarioza

 

Alternarioza to choroba wywoływana przez grzyby Alternaria spp. Objawy wywoływane przez te grzyby w początkowym okresie rozwoju często są mylone z objawami zarazy. Dzieje się tak, ponieważ duży problem z tą chorobą występuje na plantacjach ziemniaków. 
Na wielu specjalistycznych stronach internetowych o rolnictwie znajdziemy sposoby jak rozróżnić te dwie choroby. Jej rozwojowi sprzyja ciepła i umiarkowanie wilgotna pogoda oraz gleby, które są ubogie w składniki pokarmowe.
Na porażonych przez Alternaria ssp liściach, powstają rożnej wielkości ciemnobrązowe plamy z charakterystycznymi ułożonymi pierścieniami. Występują one na polowej uprawie ogórków, pomidorów czy ziemniaków. Jak poradzić sobie z Alternariozą? Usuwanie roślin z objawami choroby oraz niszczenie resztek roślinnych jest bardzo uciążliwym zajęciem szczególnie przy dużym zainfekowanym terenie. Warto wspomóc swoje działania specjalistycznym preparatem, który poradzi sobie z tą chorobą.

 

Polecamy

Aliette S

Aliette S

Środek o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego. Długotrwałe działanie. Stosować przeciwko brązowieniu drzew, zgniliźnie pierścieniowej podstawy pnia. 2x ...
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.