Content

Content

Content

Adres:
Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Maj - ochrona

Majowy ogród, sad, balkony i tarasy potrafią wyglądać wspaniale. Przyroda budzi się do życia – wszystko kwitnie. Jednakże w otoczeniu budzącej się przyrody możemy dostrzec alarmujące symptomy działania chorób i ingerencji szkodników na naszych drzewach, krzewach i roślinach.
Ciepłe dni służą pojawianiu się przędziorków, mszyc czy gąsienic. Zwalczanie tych szkodników rozpoczynamy już w momencie ich pojawienia.

Maj - ochrona

SAD
Drzewa gruszy czy jabłoni są narażone na atak ze strony grzyba wywołującego rdzę lub parcha. W celu zwalczenia tego szkodnika stosuje się preparaty będące fungicydami zawierającymi dodynę np. Syllit 65 WP. Komórki grzyba wchłaniając ten aktywny składnik zmienią przepuszczalność jego błony komórkowe; co w efekcie skutkuje ich obumieraniem. Końcowa faza kwitnienia śliw to czas, w którym drzewa mogą zostać zaatakowane choroby grzybobójcze np. torbiel czy plamistość liści. W każdym z tych przypadków choroba objawia się zmianami na liściach (plamy) a w późniejszej fazie na owocach.

OGRÓD OZDOBNY
Nasze krzewy np. bukszpany są narażone na atak ze strony pluskwiaka o nazwie miodówka bukszpanowa. Zarówno larwy jak i dorosłe postaci tego pasożyta żywią się sokami zawartymi w liściach bukszpanu, co powoduje zwijanie się liścia. Podczas pasożytowania Miodówka wytwarza wosk, który swoją postacią przypomina śnieżnobiałe skręcone nici oraz rosę miodową.
Zabieg oprysku w celu zwalczenia tego szkodnika wykonujemy z początkiem maja. Zainfekowane krzewy spryskujemy roztworem wykonanym na bazie preparatów np.: Polysect 005SL – 10ml na 1l wody lub Mospilan 20SP. Należy pamiętać, że w ograniczaniu liczby zarażonych pędów ważne jest ich wycinanie. Usunięte pędy koniecznie wypalamy.

Opuchlaki

Opuchlaki rozpoczynają żer w maju. Najbardziej narażone na uszkodzenia spowodowane żerowaniem tego chrząszcza są rododendrony i azalie. Jeśli zauważymy na liściach rozpoznawalne nadgryzienia to znak, że mamy problem. Wiosną larwy opuchlaka żywią się drobnymi korzeniami – w skutek, czego - roślina więdnie i całkowicie zamiera. Dorosłe osobniki możemy usunąć za pomocą środków chemicznych, powtarzając zabiegi w tygodniowych odstępach.


Ciepłe, słoneczne dni sprzyjają rozwojowi chwastów na naszych rabatach, grządkach czy trawnikach. Istotnym zabiegiem wykonywanym w maju a szczególnie w czasie intensywnego wzrostu roślin jest odchwaszczanie. Zabieg ten trzeba wykonywać regularnie, najlepiej wtedy, gdy podłoże jest lekko wilgotne, a „nieproszeni goście” mają nie więcej niż kilka centymetrów wysokości. Na trawniki polecanym produktem jest Substral Mniszek, ‘inteligentny’ preparat rozróżniający trawę od chwastów. Niszczy tylko rośliny dwuliścienne.

Preparaty Roundup skutecznie poradzą sobie z chwastami np. na rabatach. Godnym polecenia jest nowy ROUNDUP HERBI BLOK - ZWALCZA CHWASTY I TWORZY BARIERĘ . Roundup Herbi Blok nie tylko zwalcza całą gamę chwastów jedno i dwuliściennych, w tym gatunki wieloletnie - tworzy 3-miesięczną barierę zapobiegającą pojawianiu się nowych chwastów. Jedno zastosowanie a niszczy większość chwastów występujących wokół domów i w ogrodach przydomowych.

Zabiegiem przynoszącym dobre rezultaty jest przekopywanie zachwaszczonego podłoża szeroko zębnymi widłami, co umożliwia wybieranie wykopanych chwastów razem z korzeniami.

Polecamy

Mniszek Ultra Hobby AL

Mniszek Ultra Hobby AL

Zadbany trawnik bez chwastów, to ozdoba każdego ogrodu. W utrzymaniu ładnego wyglądu pomoże preparat Mniszek.- Skutecznie zwalcza większość uciążliwych chwastów dwuliściennych - ...
Czytaj więcej
Mospilan drzewa owocowe

Mospilan drzewa owocowe

Drzewa owocowe.
Czytaj więcej
Mospilan owoce, warzywa

Mospilan owoce, warzywa

Na owoce (jabłoń, czereśnia, wiśnia, truskawka), warzywa (ziemniak, ogórek, pomidor).
Czytaj więcej
Polysect Długo Działający 005SL (Gotowy do użycia)

Polysect Długo Działający 005SL (Gotowy do użycia)

Przeznaczony do kwiatów doniczkowych, zwłaszcza na begonie, bluszcz, dracenę, kroton oraz do roślin ozdobnych takich jak róża,Można stosować doglebowo (poprzez podlewanie) lub przez oprysk.
Czytaj więcej
Roundup - do ogrodu

Roundup - do ogrodu

Roundup zwalcza skutecznie większość chwastów jednym zabiegiem. Oprysk Roundupem można stosować w każdym okresie, gdy chwasty są w fazie aktywnego wzrostu i wypuszczą kilka liści. Preparat ...
Czytaj więcej
Roundup Herbi Blok

Roundup Herbi Blok - zwalcza chwasty i tworzy barierę

Roundup Herbi Blok to środek chwastobójczy przeznaczony do stosowania na powierzchniach przepuszczalnych w miejscach, w których roślinność nie jest pożądana (np. na drogach dojazdowych i ...
Czytaj więcej
Syllit 65 WP - do drzew owocowych

Syllit 65 WP - do drzew owocowych

Zapobiegawczo lub wyniszczająco na parch jabłoni i gruszy. Na drobną plamistość liści drzew pestkowych. Na torbiel śliw i kędzierzawość liści brzoskwini.
Czytaj więcej
Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.