{literal} {/literal}
Content

Content

Content

Adres:
Scotts Poland Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 101 A
04-041 Warszawa
KRS 0000103169

Biuro czynne:
poniedziałek – piątek,
w godz. 08:00 - 17:00

Dział Obsługi Klienta:
0-22 465 61 80 do 84

Produkcja:
0-22 465 61 85 do 86

Księgowość:
0-22 465 61 87 do 89

Fax:
0-22 465 61 91
infopl@scotts.com

Substral24

Luty - nawożenie

Drugim miesiącem roku jest Luty. Wziął on swoją nazwę od oznaczenia surowych mrozów, które go charakteryzowały i występują w nim do dzisiaj. Obrazuje go kilka mądrych ludowych przysłów:  „Idzie luty, szykuj ciepłe buty”! lub „Jeśli luty śnieżny, mroźny, spodziewaj się wczesnej wiosny”.


Kiedy jednak temperatura jest dodatnia a warunki pogodowe nam na to pozwalają, możemy wdrożyć uzupełnianie gleby o brakujące składniki mineralne. W okolicach naszych drzew iglastych dopełniamy luki pokrycia z kory sosnowej. Z końcem Lutego, jeśli ziemia nie jest zmarznięta a pogoda na to pozwala możemy rozpocząć nawożenie drzew i krzewów kompostem lub nawozem wieloskładnikowym.

 

Trawnik zimą


Na przykrytym lekko śniegiem trawniku, rozprószamy wapno lub nawóz wieloskładnikowy odpowiedni dla trawy. Nawóz rozpuszcza się w topiącym śniegu i wraz z wodą wnika w głąb gleby. Po takim zabiegu z nadejściem wiosny źdźbła zaczną bujniej rosnąć a darń będzie bardziej trwała.

Powiązane artykuły

Nasze produkty baner

NASZE LINIE PRODUKTOWE

 • Nawozy

  Nawozy
  Nawozy zobacz
 • Środki ochrony roślin

  Środki ochrony roślin
  Środki ochrony roślin zobacz
 • Podłoża

  Podłoża
  Podłoża zobacz
 • Naturen

  Naturen
  Naturen zobacz
 • Akcesoria

  Akcesoria
  Akcesoria zobacz
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Należy zwrócić uwagę na szczegółowe wskazania dotyczące ryzyka. Należy stosować się do zasad bezpieczeństwa zawartych w etykiecie. Produktów biobójczych należy używać, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Przed użyciem należy przeczytać etykietę i ulotkę informacyjną.